Водяна тепла підлога VALTEC в дерев’яному будинку

Статті
21 Серпня 2019
18:56

Бетонна система водяної теплої підлоги вже давно та повсюдно застосовується, існує безліч її варіацій і похідних, на безкрайніх просторах Інтернету про неї можна знайти безліч інформації. У цій статті піде мова про абсолютно новий спосіб застосування водяної теплої підлоги, цю систему ще називають «сухою», «легкою» або «дерев'яною» теплою підлогою. Чому саме «сухою»? Монтаж відбувається без заливки бетонної стяжки та без використання бетонної основи. Ми взагалі не використовуємо бетонні роботи. Чому «легка»? Квадратний метр «дерев'яної» системи водяної теплої підлоги важить в десять разів менше, ніж квадратний метр бетонної стяжки. Зручно використовувати при реконструкціях, коли є істотні обмеження по навантаженню на фундамента та несучі конструкції. І, однозначно, ця система застосовується для влаштування системи водяної теплої підлоги саме в дерев'яному будинку, бо для цього вона і була створена. Коли люди будують сучасні екологічно чисті дерев'яні будинки, природно, що вони хочуть використовувати комфортну й ефективну систему - водяну теплу підлогу.


Рис. 1. Структура «легкої» теплої підлоги

Рис. 2, 3

З чого ж складається легка система водяної теплої підлоги будинку? Почнемо опис структури знизу-вгору (рис. 1). Є дерев'яні лаги, між якими зроблена чорнова підлога та покладений утеплювальний матеріал (поз. 8). Потім монтується підлогова дошка (поз. 6), та на неї набиваються рейки (дошка товщиною 25 мм, поз. 5) з урахуванням рисунку укладання труби для водяної теплої підлоги (рис. 3).

Між рейками необхідно залишати проміжок в 2 см для подальшого укладання теплорозподільних пластин (поз. 4). Сенс використання цих пластин закладений в назві: розподіл тепла в горизонтальному напрямку, щоб не було відчуття «смугастого» тепла на поверхні підлоги. Далі в пластині щільно замикається труба для водяної теплої підлоги та укладається поліетиленова плівка (поз. 3), щоб уникнути шумових ефектів, внаслідок різного коефіцієнта лінійного розширення використовуваних матеріалів. Після чого укладаємо один або два листа ГВЛ (гіпсоволкнистий лист, поз. 2). Один - якщо в якості фінішного покриття (поз. 1) використовуємо ламінат, паркетну дошку, лінолеум і т.д., два листа в шаховому порядку - якщо укладаємо керамічну плитку.

Пару слів про теплорозподільні пластини. На сьогоднішній день на pоссійском ринку представлено два види теплорозподільних пластин для водяної теплої підлоги - з оцинкованої сталі та з алюмінію. «Цинкування» - більш жорсткий матеріал, алюміній - м'якший, пластини з нього, як правило, дешевше, ніж з оцинкованої сталі, але й по довговічності, й за зручністю монтажу поступаються їм (природно, за умови однаково рівної якості того чи іншого матеріалу ).

Компанія VALTEC виробляє теплорозподільні пластини саме з оцинкованої сталі (рис. 4). Це пластини метрової довжини, важливою особливістю яких є наявність ребер жорсткості по краях. У разі відсутності таких ребер (як на пластинах інших виробників) пластини доведеться прикручувати шурупами до дерев'яної підлоги, щоб труба не скручувала їх й не висмикувала з пазів.

 

Рис. 4, 5

Ще один важливий момент: теплорозподільні пластини VALTEC розраховані під трубу діаметром 16 мм. Це принципово, тому що пластини мають омега-подібний профіль, який щільно охоплює 70% поверхні металопластикової, PEX або PE-RT-труби саме такого діаметру. Тим самим забезпечується максимальний знімання з її поверхні та розподіл цього тепла по поверхні підлоги. Крім того, сегментарні насічки по всій довжині пластини (рис. 5) дозволяють, не вдаючись до допомоги ножівки або болгарки, зробити її злам, наприклад, при підході до стіни, де метровий відрізок вже не потрібен. Оскільки пластина має ширину 125 мм, оптимальним кроком укладання труби є крок в 150 мм.

Ми вже згадали на початку статті про порівняння дерев'яної та бетонної систем водяної теплої підлоги, пропоную трохи продовжити це порівняння.

Система «легкої» водяної теплої підлоги в порівнянні з бетонною системою це:

  • швидший і чистий монтаж;
  • менша інерційність системи, більш швидкий відгук на команди автоматики;
  • менше навантаження на перекриття (в 10 разів легше в порівнянні з бетонною стяжкою);
  • швидке введення системи в експлуатацію, не треба чекати три тижні, поки стяжка набере свою міцність;
  • застосування в дерев'яному житловому будівництві, при реконструкціях, при обмеженій висоті приміщень, а також для тимчасових приміщень.

Відзначивши переваги «легкої» водяної теплої підлоги, не можна не сказати і про деякі мінуси даної системи:

  • в 1,5 рази дорожче за вартістю матеріалів;
  • менша на 10-12% тепловіддача в порівнянні з «вологою» (бетонною) системою при однакових стартових даних.

Необхідно відзначити, що бетонна та дерев'яна системи водяної теплої підлоги ні в якому разі не конкурують один з одним. Просто одна система доповнює іншу. Якщо ви будуєте дерев'яний будинок, то дана система саме для вас.

Автор: Піскарєв С.В.