Новинка: група безпеки бойлера

Новини
22 Серпня 2019
18:56

Компактні групи безпеки, що додаються до побутових водонагрівачів, являють собою комбінацію зворотного та запобіжного клапанів. Зворотний клапан не дозволяє нагрітій й розширеній воді перейти в холодний водопровід, а запобіжний клапан повинен захищати водонагрівач від перевищення тиску.

Тиск у водонагрівачі зростає також через теплове розширення води, що нагрівається. У побутових електроводонагрівачах, як правило, розширювальний бак як такий відсутній. Його роль грає повітряна подушка над патрубком забору гарячої води. Саме вона приймає додатковий обсяг розширеної води. При цьому загальний тиск в баку зростає. Якщо цей тиск перевищить уставку запобіжного клапана (зазвичай 6-7 бар), клапан відкриється, скинувши деякий обсяг води. Однак слід врахувати, що так «ідеально» система працює при справному термостаті, вбудованому в нагрівальний елемент. Якщо з яких-небудь причин термостат вийде з ладу (а це трапляється досить часто), то ТЕН не відключиться на заданій температурі і буде продовжувати нагрівати воду, доводячи її до кипіння. Продуктивності запобіжного клапана, що входить до складу звичайної групи безпеки, не вистачить, щоб пропустити через себе достатній обсяг пароводяної суміші. Аварія водонагрівача в цьому випадку може мати дуже тяжкі наслідки.

Убезпечити себе від подібних «сюрпризів» можна за допомогою групи безпеки VT.461. Вона складається з латунного нікельованого корпусу, в якому розташовані кульовий кран з затвором з полісульфону, пружинний зворотний клапан та запобіжний клапан великої продуктивності і по воді, і по водяній парі. Поворотний зливний пластиковий патрубок з пристроєм розриву струменя може бути з'єднаний з каналізацією за допомогою гофрошлангу з накидною гайкою 1 1/4". Запобіжний клапан групи безпеки має пристрій примусового відкриття, що дозволяє час від часу відкривати клапан, запобігаючи його «прикипанню».

Група безпеки може встановлюватися як вертикально, так й горизонтально. При цьому, зливний патрубок завжди повинен бути спрямований вниз, що забезпечується його шарнірно-поворотним пристроєм.

В даний час в асортимент VALTEC включені групи безпеки з умовним діаметром ½" та ¾". У комплект входить сильфон, а для моделі ¾" ще й перехідник на ½". Зовні ці моделі відрізняються один від одного кольором ковпачка запобіжного клапана - червоним (¾") та зеленим (½").